top of page

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

 • Kust ma teada saan, et kas mu hoone on miljööväärtuslikul alal võI hoopis muinsuskaitse all?
 • Kas saaksite rääkida mõnest reaalset puithoone renoveerimisprojektist?
 • Millal ei ole projekte vaja?
  PROJEKTE EI OLE VAJA TEHA: Hooldustöödeks, sh maja värvimiseks; Kui remondid maja, vahetad ära oma aja ära elanud katuse või välisviimistlus kihi (välislaudise), sealjuures maja ilmet muutmata; Kui hoone kandekonstruktsioone ei muudata; Kui hoone seintesse/katusele lisakihte ei lisata (ei soojustata); Katmata terrassi ehitamiseks. PS! Muinsuskaitse all oleva maja puhul tuleb tegevused kooskõlastada igal juhul Muinsuskaitseametiga!
 • Kui kaua võtab aega projekteerimine? Kui kiirelt ma ehitusloa kätte saan?
  Projektide tegemine võtab aega ca. 1-2 kuud (väikeste ja keskmiste projektide puhul); Pärast projekti üleslaadimist Ehitusregistrisse, läheb see menetlemisele (minimaaselt 30 päeva); Kui sealt tulevad märkused, siis tuleb projektidesse teha muudatused ning uuesti saata KOV-i menetlemiseks (jälle max. 30 päeva); Mida suurem on kohalik omavalitsus, seda rohkem ametnike projekti vaatab, ja seda rohkem võib tulla märkusi. ME TEEME KÕIK VÕIMALIKU, ET SINU PROJEKT KIIREMINI LÄBI LÄHEKS. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "KUI KIIRELT MA EHITUSLOA KÄTTE SAAN?" Sõltub kohalikust omavalitsusest, kus sinu hoone asub ja kui kaua läheb aega menetlemiseks. Tallinnas võib minna ehitusloa väljastamiseni kuni 1 aasta; Tartus ja teistes linnades, ka Tallinna lähivaldades 6 kuud - 1 aasta; Ülejäänud valdades 3-6 kuud. Võib minna kauem aega, kui projekteerijal on järjekord.
 • Mis on maksetingimused?
  Üldjuhul meie maksetingimused on järgmised: 33% summast ettemaks enne tööde alustamist; 33% summast siis kui dokumentatsioon läheb Ehitisregistrisse; 33% summast siis kui ehitusluba on käes.
 • Mis vahe on eelprojektil ja põhiprojektil? Teeks kohe põhiprojekti?
  "Kui ma tellin eelprojekti, siis kas mul on pärisprojekti ka veel vaja? Aga teeks siis kohe pärisprojekti (põhiprojekti), ja jätaks selle eelprojekti üldse ära?" Eelprojekt ei ole põhiprojektile eelnev projekt. Eelprojekt on projekti staadium, mille alusel taotletakse ehitusluba. Eelprojekti tegemist ei ole võimalik ära jätta, vaid see tuleb alati teha, välja arvatud juhul kui: Muinsuskaitse all oleva hoone puhul tehakse kohe põhiprojekt; kliendil on kindel soov saada põhiprojekt (korterühistul on vaja 3 hinnapakkumist). Eelprojekt on vajalik ehitusloa saamiseks ning põhiprojekt on täpsustatud lahendused, mille põhjal on võimalik teha ehitus hinna kalkulatsioon.
 • Ehitusluba või ehitusteatis?
 • Kui puifassaadi soojustada, siis kas annab vanad voodrilaud pärast seina tagasi panna?
  Suurem osa vanaaja voodrilaudadest lähevad eemaldamisel katki, ning nende restaureerimine, pahteldamine või vana õlivärvi eemaldamine on täielik peavalu.
 • Kas voodrilaua profiili/laiust võib muuta kui on tegemist muinsuskaitse ja miljööväärtuslikul alal oleva hoonega?
  Muinsuskaitse ja miljööväärtuslikul alal võib voodrilaua profiili/laiust muuta üksnes Muinsuskaitseameti loal.
 • Kui kaua võtab voodrilaudade tootmine aega?
  Sõltuvalt tellimuse suurusest ja keerukusest ning ka sellest kas laudist on vaja tuletõkketöödelda, võtab tellimuse täitmine aega 2-5 nädalat. Fassaadimaterjal tehakse kvaliteetsest kuuse puidust niiskusklassiga 16-18%, kuna antud puit peab paremini vastu meie keerulistele ilmastikutingimustele. Võta kõik vajalikud värvitud fassaadidetailid ja vanaaja voodrilauad ühest kohast ja otse kogemustega Eesti suurimalt eestiaegsete voodrilauatootjalt Pinska.ee -st ! Pakume täislahendust ehitusfirmadele, et Sa jõuaks õigeks tähtajaks uue puitfassaadi seina panna ning klient oleks väga rahul ilusa välisfassaadiga.
 • Mis on enim kasutatavad profiilid?
  Eestis enim müüdud voodrilauaprofiil on poolpunn voodrilaud ja kõige populaarsem fassaadivärv on kollane toon. Muinsuskaitse ja miljööväärtuslikul alal määratakse värvitoonid, voodrilaua ja fassaadidetailide spetsifikatsioonid ära renoveerimisprojektis. Kõige levinumad vana aja voodrilaua ja iludetailide profiilid on: 1. Höövelpinnaga horisontaalne voodrilaud UYK Nõmme mõõtudega 18x145mm 2. Vertikaalne voodrilaud UYP vertikaal 18x145mm 3. Vöö- ja veelaud 45x145mm 4. Karniisliistu profiil 45x95mm 5. Aknapiirde liist antiikne 18x95mm

VÕTA TÄISLAHENDUS KÕIK ÜHEST KOHAST!

Kui Sul pole aega ega tahtmist ise ametkondades käia asju ajamas, siis pakume kolme sammu alati ühtse täislahendusena.

1. Asjaajamine KOV-is

Võtame enda kanda suhtluse ametkondadega ja uurime välja nõuded ning korraldame vajalikud tegevused.

2. Projekteerimine

Koostame arhitektuurse projekti ja vajadusel teeme juurde eriosade projekteerimise.

3. Ehitusloa taotlemine

Kindlustame, et Sinu projekt saaks ehitusloa. Ehitusluba on alati meie täislahenduse pakkumises.

TULE TASUTA KONSULTATSIOONILE!

bottom of page